Erkės jau spėjo pabusti – kokių priemonių reikėtų imtis?

Kaip ir kiekvienais metais, vos tik prasideda šilti ir malonūs orai, gamtoje pasirodo neįtikėtini kiekiai erkių. Regis, socialiniai tinklai tiesiog mirga nuo nuotraukų ir tikrai kelia ne pačias geriausias emocijas. Natūralu, jog erkių bijoma. Jų platinamos ligos, tokios kaip laimo liga ar erkinis encefalitas tikrai nėra juokai, tačiau gyventi baimėje tikrai nėra sprendimas. Mes gyvename moderniame amžiuje, kur šios problemos sprendimo būdų yra tikrai ne vienas. Sau tinkamą variantą be jokios abejonės atras visi, na o mes pasistengsime sutrumpinti visą informaciją ir pateikti efektyviausius ir labiausiai paplitusius pasirinkimus.

Pradėkime nuo natūraliausių metodų. Tai liaudies išmintis, kuri išties dažnai mums padeda įveikti įvairias problemas. Gerai žinoma, jog būtent erkės nemėgsta tam tikrų kvapų, tad jei nusprendėte eiti į mišką pasivaikščioti, galbūt vertėtų apie tai pagalvoti ir pasigaminti natūralių apsaugos priemonių. Ar jos veikia šimtu procentų? Greičiausiai ne, tačiau nieko neprarasite tai išbandę. Erkės nemėgsta arbatmedžio, acto, česnako ir daugelio kitų kvapų. Pasidomėkite jais ir galbūt pavyks pasigaminti apsaugos priemonę tiesiog iš namie esamų produktų.

Kitas galimas sprendimas – erkiu naikinimas. Tai paslauga, kurią teikia specializuotos įmonės. Ją galite užsisakyti savo namo kiemui, gyvenvietėje ar net sodyboje. Kai yra teritorija, ją galima įvertinti ir sunaikinti ten egzistuojančias erkes. Tai nėra vienkartinis sprendimas, mat rezultatai išlieka ilgam. Taigi, jei gyvenate gamtoje ir tikrai žinote, jog turite didelę galimybę pasigauti erkę net ir savo namų kieme – erkiu naikinimas yra išties ta paslauga, kuri jums leis ramiau miegoti naktimis.

Taip pat negalima pamiršti ir vaistinėse siūlomų preparatų, kurie teigia galintys atbaidyti erkes. Žinoma, jų veiksmingumas tikrai nėra šimtaprocentinis, tačiau jei išvyka į gamtą užklupo netikėtai – geriau turėti taip, nei nieko ir rizikuoti tikrai nemaloniomis patirtimis.

Na ir galiausiai – skiepai. Šiuo metu Lietuvoje yra mokami skiepai nuo erkių platinamų ligų, tad juos galite aptarti ir pasirinkti pasitarę su savo šeimos gydytoju. Žinoma, reikėtų įvertinti ar būtent skiepas jums ir šeimos nariams yra geriausias sprendimas, nepamiršti atsižvelgti į galimas alergijas ir jų reakcijas į skiepe esančias medžiagas. Išties daug žmonių renkasi būtent tokią apsisaugojimo priemonę ir jei jums ji atrodo tinkamiausia – pirmyn. Svarbiausia įvertinti galimas rizikas ir viską nuodugniai išsiaiškinti su gydytoju. Tik jis gali padėti priimti tinkamą sprendimą.

Erkės tikrai nėra malonus padaras ir kiekvieną kartą radę įkandimą pajuntame baimę, išgąstį. Norėdami apsaugoti ne tik save, bet ir vaikus, augintinius, galime imtis išties veiksmingų priemonių, tad ir stengiamės jums padėti suprasti pasiūlos dydį bei pasirinkti tai, kas geriausia būtent jums.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*