Kodėl verta rinktis nerūdijančio plieno kaminus

Šiais laikais, vis daugiau žmonių savo senus, mūrinius kaminus vis mieliau iškeičia į nerūdijančio plieno dūmtraukis. Pasak klientų, šis dūmų pašalinimo įrenginys yra daug patogesnis, praktiškesnis, reikalauja mažiau priežiūros ir tarnauja ilgiau. Tačiau kaip yra iš tikrųjų? Ar verta rinktis nerūdijančio plieno kaminus?

Tinkamas metalas – ilgaamžiškumo garantas

Tam, kad metalinis dūmtraukis Jums tarnautų ilgai, labai svarbu atkreipti dėmesį į metalo kokybę. Žinoma, nesant specialistu labai sudėtinga šį parametrą tinkamai įvertinti, todėl rekomenduojame arba pirkti žinomų gamintojų gaminius, arba kamino komponentus pirkti prižiūrint specialistui. Prisiminkite – godus moka du kartus, todėl rinkitės tik kokybiškus gaminius, jokiu būdu nesirinkite pigiausių variantų. Pigių dūmtraukių gamybai dažniausiai naudojamas plonas, nekokybiškas, terminiais išbandymais nepatikrintas metalas. Jis trapus, neatsparus temperatūros šuoliams, todėl labai realu, jog tokį kaminą reikės keisti jau po keletos mėnesių. Tačiau kamino keitimas – ne blogiausia, kas gali Jums nutikti. Dėl didelės temperatūros šildymo sistemoje kaminas gali tiesiog išsilydyti, apgadinti visą jūsų šildymo sistemo ir net sukelti gaisrą.

Tačiau ne tik kaina gali turėti įtakos produkto kokybei. Atkreipkite dėmesį ir į produkcijos kilmės šalį. Dauguma dūmtraukių Lietuvos rinkoje importuojami iš Pietų Europos šalių. Venkite šio produkto. Nors jis gali būti ir labai kokybiškas, tačiau tose šalyse tvyrančios klimato sąlygos neatitinka mūsų rūščios žiemos sąlygų, todėl produktas nebus tinkamas. Esmė tame, jog klimato sąlygos pietų valstybėse yra daug švelnesnės – ten beveik nebūna minusinės temperatūros, milžiniškų temperatūros kryčių, todėl naudojamas kiek kitokios specifikos metalas. Jis nėra pritaikytas nei mūsų oro sąlygoms, nei šildymo sistemų galiai, todėl neilgai trukus toks kaminas susidevės.

Kodėl nerūdijančio plieno kaminas?

Nerūdijančio plieno kaminus lengva eksploatuoti, jų priežiūra labai paprasta. Juos lengva valyti – tam Jums pririreiks tik šepečio su nailoniniais šereliais. Priešingai nei mūriniai kaminai, metaliniai dūmtraukiai yra aptakios, glotnios formos, todėl suodžiai sunkiau prilimpa prie jų sienelių. Taip pat šie kaminai pasižymi portabilumu – kadangi jie sudaryti iš skirtingų metalo segmentų, juos lengva išrinkti ir surinkti. Esant architektūrinėms problemoms, toks kaminas gali būti tvirtinamas prie nešančiosios sienos ir puikiai atliks savo funkciją.

Geriausia – senovės ir modernumo simbiozė

Kad ir kokie nuostabūs bebūtų modernus kaminai, parodoksalu, tačiau geriausiai jie tarnauja kartu su senaisiais mūriniais kaminais. Gaunama tokia konstrukcija: metalinis kaminas montuojamas į mūrinio kamino vidu. Tokia konstrukcija turi daug privalumų. Visų pirma, taikant įdėklo tipo kaminus, metalinis kaminas apsaugomas nuo aplinkos komponentų poveikio, todėl tarnauja ilgiau. Visų antra, mūrinis kaminas apsaugomas nuo aplinkos erozijos, todėl jis išlaiko savo reprezentatyvią išvaizdą ilgiau.

Taigi, nepriklausomai nuo to, turite mūrinį kaminą ar planuojate įsirengti naują, nerūdijančio plieno kaminai – puikus pasirinkimas.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*