Plastinė operacija – kelias į save ar baimė būti savimi?

Šiandieninė medicina be jokios abejonės pranoksta daugelio lūkesčius. Procedūrų kokybė, sukaupta patirtis bei prieinamumas yra tai, kuo galime džiaugti ir naudotis savo gerovei kurti. Žinoma, esama medicinos sričių, kurios ir šiandien sulaukia šiokios tokios kritikos na o grožio chirurgija šios piramidės viršūnėje. Kai kalbame apie sveikatos sutrikimus, tuojau pat puolame džiaugtis medicinos pažanga, tačiau vos tik kalba pasisuka apie kai, kaip pavyzdžiui puikiai dirba plastikos chirurgai Klaipedoje, tuojau puolame diskriminuoti šią sritį bei jos paslaugomis besinaudojančius asmenis. Reikia pripažinti, jog kai kurių žmonių mąstymas vis dar itin siauras ir jiems sunku suprasti, kaip išvaizdos trūkumai gali sugriauti žmogaus gyvenimą ir turėti milžiniškų emocinių pasekmių. Tai toli gražu ne grožio standartų vaikymasis, apie kurią dažnai pagalvojame, tad galbūt prieš imantis kritikos reikėtų pasidomėti, kodėl žmonės kreipiasi į plastikos chirurgus ir kokių rezultatų jie tikisi. Taigi, šiandien pabandysime trumpai paanalizuoti klausimą, kas tai yra grožio chirurgija – kelias į save ar baimė būti savimi?

Visų pirma pradėkime nuo to, jog šiandien vyraujantys grožio standartai yra tiesiog nerealūs. Natūralu, jog net ir jaunos merginos jaučia spaudimą atitikti tam tikras grožio “normas”, tačiau pastaruoju metu tai brukama ir vyresnio amžiaus damoms. Iš žurnalų viršelių nuotraukų susidaro įspūdis, jog garbaus amžiaus moteris vis dar neturi raukšlių, sportuoja septynis kartus per savaitę ir bėga maratonus, tačiau ar tai tikrai tiesa? Dažniausiai po tokiomis nuotraukomis slepiasi paprastos moterys, kurių nuotraukos tiesiog pakoreguotos, tačiau be jokios abejonės tokių nuotraukų poveikis visuomenei yra milžiniškas. Ne veltui tai priverčia nepasitikėti savo išvaizda ir ieškoti problemų ten, kur anksčiau jų nė nebūtumėte pastebėję. Taigi, jei pastebėjote, jog pradėjote domėtis, kokie geriausi plastikos chirurgai Klaipedoje vien dėl šių priežasčių – metas kreiptis į kiek kitos rūšies specialistus. Galbūt pokalbiai su artimaisiais ar net psichologu jums galėtų padėti suprasti, kur slypi jūsų grožis ir įsitikinti, jog jis niekur nedingo prabėgus keliems metams.

Visgi, jei nuo gimimo jaučiate diskomfortą dėl tam tikrų išvaizdos aspektų, tai gali būti visiškai racionalus pasirinkimas. Pavyzdžiui: kiekviena siš mūsų turime skirtingos formos nosį ir tai savaime suprantama. Viena smailesnes, kiti bukesnes, vieni trumpas ir riestas, kiti ilgas ir kumpas. Jei jaučiate, jog jūsų nosies forma visada buvo tas dalykas, dėl ko jautėtės negerai, vengėte susibūrimų su draugais ar naujų pažinčių – pasidomėkite plastikos chirurgijos galimybėmis ir jos tikrai atvers jums akis. Galbūt net ir mažiausios procedūros dėka galėsite pamiršti visus kompleksus, kurie jus kankino visą gyvenimą. Tik tada, kai keičiatės dėl savęs, galite būti tikri, jog rezultatas bus toks, kokio tikėjotės, na o emocinė būsena pasikeis akimirksniu. Tai teisingas kelias į save ir meilę sau.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*