Trys mitai apie kontaktinius lęšius

Šiais laikais, kontaktiniams lęšiams tapus populiaria priemone pagerinti regą, egzistuoja daug mitų apie juos. Pats metas išsiaiškinti visą tiesą.

Pirmasis mitas: kontaktiniai lęšiai yra nepatogūs

Pasakyti, kad kontaktiniai lęšiai yra nepatogūs, gali tik tas žmogus, kuris niekada nėra jų dėvėjęs arba pasirinko juos be specialisto konsultacijos. Lęšiai yra žymiai patogesni už akinius Parinkus teisingai, jūs neturite jų jausti apskritai – tik mėgautis pagerėjusia rega.

Antrasis mitas: kontaktiniai lęšiai iškrenta iš akių

Tinkamai gydytojo oftamologo parinkti kontaktiniai lęšiai beveik visada lieka savoje vietoje, nes jie pritaikyti būtent atitinkamoms akims ir pilnai priglunda prie akies obuolio. Net tais atvejais, kai lęšiai truputėli nuslysta, pakanka tik keletą kartų sumirksėti ir jis vėl atsiduria reikiamoje vietoje. Jei tai nepadeda, galima lengvai pamasažuoti viršutinį akies voką lengvai užmerkus akį arba netgi pakoreguoti kontaktinio lęšio vietą rankomis. Svarbiausia, kad tai darant rankos būtų visiškai švarios.

Trečiasis mitas: kontaktiniai lęšiai kenkia regėjimui

Šiuolaikinių kontaktinių lęšių gamyboje naudojamos biologiškai suderintos medžiagos, kurios nedirgina akies obuolio audinių ir prisiderina prie natūralios akies aplinkos. Jei kontaktiniai lęšiai yra tinkamai parinkti specialisto, jie niekaip nepakenks jūsų regėjimui. Medžiaga, iš kurios šiuolaikiniai lęšiai gaminami, yra visiškai pralaidūs orui, todėl jų nešiojimas nėra kenksmingas. Tačiau, svarbu teisingai rūpintis akimis. Nakties metu patartina nusiimti kontaktinius lęšius ir leisti akims tiesiog pailsėti. Taip pat labai svarbu teisingai juos valyti ir laiku keisti naujais.

Kontaktiniai lęšiai pilnai priglunda prie akies ragenos ir juda kartu su akies obuoliu. Būtent todėl juos nešiojant išsaugomas natūralus vaizdo matymas ir rega niekaip netampa prastesnė.

Svarbu nepamiršti – tinkama akių lęšių priežiūra padeda išvengti bet kokių infekcijų ir komplikacijų. Rizika yra sumažinama praktiškai iki nulio. Nepamirškite nuolat laikytis higienos taisyklių ir visų gydytojo oftamologo nurodytų reikalavimų.

Išvada yra ta, kad kontaktiniai lęšiai niekaip nepakenks jūsų regėjimui, jei tinkamai juos prižiūrėsite.

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*